Čtvrtek, 18 července, 2024
KrimiNews

Zloději v rouškách se vloupali do samoobslužné myčky

Policisté z Obvodního oddělení Odolena Voda se aktuálně zabývají případem vloupání do provozovny samoobslužné myčky ve Zdibech na Praze venkov – VÝCHOD.

Zatím policistům neznámí dva pachatelé vnikli do prostor zázemí samoobslužné myčky v době mezi 00:40 – 00:50 v noci 25. února 2023. Po násilném vstupu do vnitřních prostor nejdříve vchází mladý muž, který se snaží dostat do měničky na mince. Zprvu se mu nedaří, proto se vydá ven pro páčidlo, kterým si zkouší pomoci. Ani tentokrát ale není úspěšný a na pomoc mu přichází druhý z pachatelů, starší z mužů. Společnými silami se jim po delší době podaří dvířka měničky vypáčit a z ní pak odcizit částku několik desítek tisíc korun.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

Ze šuplíku navíc odcizí i finanční hotovost ve výši 7 tisíc korun, mobilní telefon a z místa odcházejí. Při celém jejich počínání je zachytily bezpečnostní kamery. Provozovateli způsobili škodu na odcizení a poškození ve výši více jak 100 tisíc korun.

Další případ vloupání do myčky může souviset i s případy ve Středočeském kraji

Poznáte muže na kamerových záznamech nebo máte jakékoliv poznatky, které by policistům mohly pomoci s pátráním po jejich totožnosti? Ozvěte se prosím na linku 158 nebo nejlépe přímo policistům Obvodního oddělení Odolena Voda na tel. číslo 974 881 700.

Mladší muž byl oblečen do světlejší delší mikiny s kapucí a výrazným vzorem na zádech. Na hlavě měl nasazenou kšiltovku a respirátor, je možné, že měl i dioptrické brýle. Starší z mužů měl oblečenou sportovní bundu s kapucí a pod ní mikinu s kapucí se vzorem. Obličej si taktéž zakrýval respirátorem, ve dvou případech mu ale sklouzl a musel si ho znovu nasadit. V tu chvíli je na kamerových záznamech nejlépe vidět.

Policisté v celé věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a krádeže. V případě dopadení a prokázání viny hrozí pachatelům až 2letý trest odnětí svobody.

Zdroj: por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová, tisková mluvčí PČR

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments