Úterý, 18 června, 2024
NewsZprávy

Ze zastupitelstva: Rekordní provoz kluziště i schodkový rozpočet

Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav bude příští rok hospodařit se schodkem 200 milionů korun kvůli probíhajícím velkým stavbám. Lidé si příští rok také připlatí za vodné a stočné, jak vyplynulo z jednání pondělního zastupitelstva.

Rozpočet města byl schválen s příjmy ve výši 648,5 milionu korun a výdaji 848,5 milionu. Schodek bude kryt úvěrem 200 milionů korun. Peníze jdou na stavbu ČOV a na tělocvičnu ZŠ Palachova, jejíž cena je 210 milionů korun. Stavba má být hotova v červnu s tím, že v provozu bude od září 2024.

ČOV stojí město cca 415 milionů korun, do konce příštího roku by měla být hotova první etapa modernizace. Příští rok také začne stavba lávky přes Labe za asi 52 milionů korun nebo stavba přístavby ZŠ Na Výsluní pro 6 nových tříd za téměř 130 milionů korun.

Zastupitelé rovněž schválili změnu v rozpočtu, díky které si budou moct technické služby pořídit techniku nejen na drobné opravy výtluků

„Zastupitelstvo dalo na doporučení rady města a odsouhlasilo drobné navýšení cen vodného a stočného (mimo jiné i kvůli zvýšení sazby DPH z 10 na 12 %) pro příští rok. Za vodné a stočné si oproti letošku připlatíme téměř 4,50 Kč/m3, přijde nás tedy celkem na 123,68 Kč/m3 s DPH (letos šlo o 119,20 Kč/m3 s DPH),“ uvedlo město na Facebooku.

Místostarosta Jan Jirovský (Vy Jste Město) se na zasedání zastupitelstva také pochlubil, že kluziště v Zahradnické ulici funguje v kuse již 18 dnů. To je podle něj rekord za poslední čtyři roky.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments