Čtvrtek, 30 května, 2024
ČelákoviceNewsZprávy

Vznikla pietní místa za oběti. V Čelákovicích zhasla vánoční výzdoba

Státní smutek vyhlášený na sobotu 23. prosince si připomněli občané v Brandýse-Boleslavi i Čelákovicích. Vznikla také pietní místa.

Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav zrušilo v sobotu koncert Nerez & Lucia, který byl naplánován na 17. hodinu. Spontánně vzniklo v pátek večer pietní místo před budovou Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Kralovické ulici, kde někteří občané zapálili svíčku. V tomto místě byla v sobotu společná minuta ticha od 12:00.

„Jsme v duchu a v modlitbách u Staroboleslavské madony – Palladia země české s obětmi a jejich pozůstalými a se všemi, kdo zažili tento hrůzný brutální čin. Není slov, která by mohla popsat bolest, zármutek  a lítost,“ napsalo Poutní místo Stará Boleslav.

V Čelákovicích zasedla kvůli státnímu smutku rada města, která rozhodla vyvěsit na znamení smutku státní vlajky na úředních a veřejných budovách na půl žerdi nebo stožáru a doporučila vyvěsit černou vlajku. Ve 12:00 se rozezněly také zvony.

V sobotu zhaslo veškeré vánoční osvětlení. Pietní místo bylo v Čelákovicích u pomníku padlých na náměstí 5. května. Pietní uctění památky obětí bylo na stejném místě ve 12:00. Lidé a firmy mají také zvážit konání jakékoliv akce na den smutku.

Zvony se rozezněly také v Benátkách nad Jizerou.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments