Pátek, 1 března, 2024
NeratoviceNewsSpolečnost

Vzdejte se pyrotechniky, vyzvalo občany město Neratovice

Město Neratovice vyzvalo v sobotu občany, aby nepoužívali na Silvestra pyrotechniku. Připojilo se k výzvě ministerstva vnitra, ale klade také důraz na životní prostředí.

„Město Neratovice samo ohňostroj nepořádá, prosíme ale vás, obyvatele našeho města, abyste se letos vzdali soukromého užívání zábavní pyrotechniky,“ napsalo město ve svém apelu.

Odkázalo se přitom také na vyjádření ministerstva, které mimo jiné uvedlo: „Naše země zažila před Vánoci dva šokující násilné činy spojené se střelbou. Tyto události se bolestně dotkly mnoha lidí a rodin osobně, nepřímo pak v podstatě každého z nás. To nejmenší, co můžeme jeden pro druhého v téhle době udělat, je nezvyšovat nervozitu a neprohlubovat napětí.“

Radnice konstatovala, že oslavy bez petard jsou nejen vyjádřením úcty k obětem a pozůstalým, ale také pomohou životnímu prostředí, mazlíčkům, ovzduší a volně žijícím živočichům.

Ohňostroj nepořádá také Brandýs-Boleslav, který bude mít setkání na náměstí, ale rovněž Čelákovice, Kostelec nad Labem nebo Lysá nad Labem.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments