Čtvrtek, 18 července, 2024
NewsZprávy

Voda zdraží téměř o čtvrtinu, dohodla se rada města

Rada města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav se dohodla na zdražení vody pro příští rok. Zastupitelům předloží návrh zdražení o 22 korun za kubík vody.

„Podle návrhu by se měla cena vody dostat na 119,20 Kč za m3 včetně DPH (letos jsme platili 96,91 Kč za kubík). Město tím získá zhruba 30 milionů Kč na opravy vodovodní a kanalizační sítě,“ napsala mluvčí města Kateřina Stránská. Voda tak pravděpodobně zdraží o 23 procent.

Tři desítky milionu město použije na nezbytné opravy. Návrh rady však musí ještě schválit zastupitelé, kteří o tom budou jednat 19. prosince. Ve hře bylo také maximální zvýšení ceny na 121,50 za kubík, radní s ním ale nesouhlasili. Přineslo by však do rozpočtu 1,5 milionu korun.

Zdraží také centrální vytápění zajišťované firmou Horák, která nemá zafixované ceny plynu. „Firma musí přistoupit k razantnímu navýšení až na trojnásobek částky, tedy na 1328 Kč za GJ (bez DPH),“ uvedla mluvčí.

Radní také rozhodli o prodloužení smlouvy s krajem na pronájem objektu na Krajířském náměstí, který je využíván pro zajištění pomoci uprchlíkům z Ukrajiny.

Přidat na Seznam.cz