Středa, 17 dubna, 2024
NewsZprávy

Skatepark u Labe má povolení. Je tam však hluk

Skatepark u Labe dostal dodatečné stavební povolení, nebyl však zatím zkolaudován. Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav chtělo také opravit inline dráhu v Houštce, kde však zjistilo, že právně neexistuje.

„Doběhlo nám dodatečné stavební řízení ve věci skateparku u Labe. Stavební úřad stavbu dodatečně povolil a neuložil městu žádnou změnu,“ informoval místostarosta města Patrick Zandl (Piráti) ve svém pravidelném reportu.

Místostarosta uvedl, že skatepark postavilo předchozí vedení města bez vyřešeného stavebního povolení. Bývalý starosta města Vlastimil Picek (Podpora občanů) serveru Aktuálně z Brandýska řekl, že takový postup byl zvolen po konzultaci se stavebním úřadem.

Líbí se vám skatepark u Labe?

Nahrávání ... Nahrávání ...

„Výstavba skateparku byla městem zahájená po konzultaci na stavebním úřadě, když bylo jednoznačně řečeno, že stavební povolení není třeba. Po delším čase tento názor byl změněn a město zažádalo o dodatečné stavební povolení. Vydání stavebního povolení je v procesu,“ uvedl Picek.

Pořádáte zajímavou akci, nebo máte report z proběhlé události? Dejte nám vědět, rádi ho zveřejníme.

Místostarosta Zandl dále uvedl, že vedení radnice se sešlo s místními obyvateli, kteří si stěžují na hluk. Lidé se totiž proti rozhodnutí stavebního úřadu odvolali a stavba tudíž nemá kolaudaci. Město teď hledá řešení, aby byli všichni spokojeni.

Jinou věc řeší město v Houštce, kde chtělo vedení radnice obnovit inline dráhu. Přišlo se však na to, že tam po právní stránce žádná není. „Stojíte na asfaltu, který tam je. A on tam není. V katastru,“ konstatoval Zandl.

Exstarosta Picek k tomu řekl, že město pod jeho vedením o tomto nerozhodovalo. „Inline dráha byla realizována před naším nástupem na radnici (2014). O tom, že není zapsána v katastru, o tom nemám informace,“ doplnil Picek.

Inline dráha se tudíž bude muset zanést do katastru a právně ošetřit. Až potom ji bude možné obnovit.

Přidat na Seznam.cz