Úterý, 25 června, 2024
NewsZprávy

Hasiči kvůli povodním zachraňovali koně i lidi

AKTUALIZOVÁNO 30.12.: Na Labi v Brandýse-Boleslavi i jinde po toku již neplatí žádný povodňový stupeň. Hasiči ve středu zachraňovali koně, kozy i dva lidi.

Hladina poklesla na druhý stupeň ve čtvrtek před polednem, ve 12:10 měla 675 cm v Kostelci nad Labem. Následně rychle pokračovala na první. „JSDH Stará Boleslav provedla za pomoci člunu evakuaci dvou osob a pomáhala při záchraně několika domácích zvířat (ovcí),“ uvedlo ve čtvrtek město.

Hasiči z Brandýsa zase plnili pytle s pískem na protipovodňové zábrany a stavěli protipovodňové opatření v Jezdeckém klubu Stará Boleslav, kde museli být odvezeni koně. Včera voda zaplavila téměř celou Houštku i Hluchov. Voda tekla přes cestu, takže se nedalo projít alejí ani ulicí Lázeňská.

V Houštce čouhaly z vody jen značky, silnice nebyla patrná. Velmi přeplněná byla také strouha v Hluchově u ČOV, voda tam přetékala silnici.

„Nadále zůstávají až do odvolání úplně uzavřeny lokality Ostrůvek, Houštka a v celé délce i cyklostezka, ul. U Starého Labe a Lázeňská,“ konstatovalo město.

Voda z Jizery zaplavila Houštku
Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments