Ve výkopu ve Staré Boleslavi našli předměty z 10. století

Ve středu proběhlo setkání s občany, kteří měli zájem se podívat, co archeologové dělají ve výkopu v Boleslavské ulici ve Staré Boleslavi. Tamní nálezy spadají do 10. století.

O informace z přednášky archeologa Karla Říhy se podělilo Poutní místo Stará Boleslav. Archeologové jsou momentálně v prvním úseku ze tří. V místě výkopu vedla původní cesta a předhradí.

„Nálezy pocházejí z tzv. střední doby hradištní, z let 900–950. Mezi dosavadní nálezy patří úlomky keramiky, kosti zvířat jako pozůstatky po jídle, části kovových nástrojů, např. čepel nože nebo šipka s křidélky. Z pozdějšího období, 15.–16. století, pocházejí bronzové knoflíky,“ uvedlo poutní místo.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Výzkum bude pokračovat směrem k bráně, kde je podle odborníků středověký příkop a hloubce až tři metry a šířce 18 metrů. Archeologové budou zjišťovat, jestli je zde druhý příkop či nikoliv.

Poutní místo plánuje na září přednášku s archeoložkou Ivanou Baháčovou, která zde dělala průzkum od 90. let 20. století. Bude také archeologická procházka.

Výzkum ve výkopu se začal provádět poté, co se začalo s opravou kanalizace. Od 15. května bude kvůli tomu omezen provoz kolem Staroboleslavské brány na jeden jízdní pruh a bude tam semafor.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments