Úterý, 5 března, 2024
NewsZprávy

V Nehvizdech a okolí narůstají krádeže. Zakládají obecní policii

Obec Nehvizdy rozhodla o založení obecní policie. Vedení se k tomu odhodlalo kvůli rostoucímu počtu obyvatel a nárůstu krádeží.

Vznik Obecní policie Nehvizdy odsouhlasilo zastupitelstvo na svém posledním zasedání. Dosud Nehvizdy hlídali strážníci ze sousedních Radonic, ale pomoc jednoho strážníka přestala stačit. Nehvizdy budou nově vybaveny také kamerami.

Nehvizdy mají nový památník parašutistů z Operace Anthropoid

Starosta uvedl, že v obci o prázdninách narostl počet nočních krádeží, které konzultoval se strážníky v Čelákovicích.  „Čelákovičtí strážnici upozornili, že tyto krádeže nejsou nehvizdským specifikem, ale noční krádeže sportovního vybavení a nářadí vzrostly v celém okolí. Zloději se soustřeďují na věci, které se dají rychle a snadno prodat,“ konstatoval starosta Nehvizd Jiří Poběrežský.

Apeloval také na občany, aby byli všímaví a v případě podezření volali na číslo strážníka 602 520 722 či na linku 158. „Chtěl požádat amatérské lovce „desperátů“, aby střízlivě zhodnotili své schopnosti a uvážili, zda chytání nesvěřit profesionálům z řad policie,“ konstatoval starosta.

Přidat na Seznam.cz