Čtvrtek, 18 července, 2024
ČelákoviceKrimiTop

V Čelákovicích hořel byt. Příčinou je nedbalost

Ve čtvrtek 28. dubna dvě minuty před desátou hodinou dopoledne přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámení o požáru bytu v bytovém domě v Čelákovicích v okrese Praha-východ. 

Oznamovatel uvedl, že z jednoho z bytů pětipatrové budovy vychází kouř a na bouchání na dveře nikdo nereaguje a neotvírá. Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče ze Staré Boleslavi spolu s velitelem čety z Říčan a dobrovolnými hasiči obcí Čelákovice a Brandýs nad Labem.

Nezletilý chlapec sebral rodičům v Brandýse vůz. Naboural 4 auta

Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu bylo potvrzeno, že kouř vychází z okna v prvním nadzemním podlaží. Jelikož nebylo jasné, zda se uvnitř bytu někdo nenachází a hrozilo nebezpečí z prodlení, provedli hasiči násilný vstup do bytu. Uvnitř nalezli jednu osobu, kterou okamžitě předali přivolané zdravotnické záchranné službě. Ta muže ošetřila, avšak transport k dalšímu ošetření odmítl. K likvidaci požáru nasadili hasiči vysokotlaký vodní proud. Zároveň museli evakuovat z domu deset lidí, z toho jednoho za pomoci vyváděcí masky.

V Čelákovicích hořela briketárna, zranili se hasiči

V půl jedenácté byl požár pod kontrolou a mohla být nahlášena jeho lokalizace. Za dalších čtyřicet minut byl zcela zlikvidován.

Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun. Hasiči svým včasným zásahem uchránili hodnoty ve výši dalších tří milionů. Příčinou požáru je nedbalostní jednání.

Zdroj: por. Ing. Tereza Sýkora Fliegerová, tisková mluvčí HZS Středočeského kraje

Přidat na Seznam.cz