Pátek, 1 března, 2024
KrimiNeratoviceTop

V bytě v Neratovicích byla zraněná seniorka. Hasiči k ní slanili ze střechy

Ve čtvrtek 3. srpna třináct minut po třinácté hodině byli profesionální hasiči ze stanice Neratovice vysláni k otevření bytu v panelovém domě v Mládežnické ulici poblíž sportovních areálů. Uvnitř se nacházela seniorka s poraněným kolenem a nebyla schopna pohybu. 

K podobným zásahům vyjíždějí profesionální hasiči v celém kraji průměrně 4-5x denně a většinou do nezamčeného bytu vstoupí relativně snadno. V tomto případě velitel zásahu prokázal neobyčejnou ohleduplnost vůči zraněné ženě. Na místě průzkumem zjistil, že vstupní dveře do bytu jsou opatřeny uzamčenými bezpečnostními zámky a seniorka žije sama, takže nikdo další nemohl dorazit s náhradními klíči. Výškovou techniku u domu nebylo možné ustavit tak, aby se dostala k oknům bytové jednotky.

V této situaci bylo nejsnazším řešením provedení násilného vstupu zamčenými dveřmi. To by však způsobilo majitelce poměrně velkou škodu a vyvolalo nutnost opravy. Proto se velitel po dohodě se zraněnou ženou a přítomnou posádkou zdravotnické záchranné služby rozhodl o vniknutí do bytu přes otevřené dveře v lodžii. Ihned proto povolal lezeckou skupinu z centrální hasičské stanice Mělník.

Zkušený lezec se slanil ze střechy dvanáctipodlažního domu o patro níže a než velitel zásahu sešel ze střechy k bytu, bylo otevřeno. Zásahem nebyla způsobena žádná škoda na majetku. Pacientka byla předána posádce zdravotnické záchranné služby k ošetření.

Zdroj: plk. Ing. Jaroslav Gabriel, ředitel ÚO Mělník

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments