Sobota, 20 dubna, 2024
KrimiTop

Muži se doma zastavilo srdce. Pomohla mu trojice policistů

Trojčlenná hlídka policistů z obvodního oddělení Neratovice zachránila život muži, kterému se zastavilo srdce. Středočeská záchranná služba jim za to poděkovala.

Záchranáři uvedli, že případ se odehrál na konci června jednoho čtvrtečního odpoledne. Muži v Čečelicích na Mělnicku se v rodinném domě najednou zastavilo srdce. Jako první byla u pacienta tříčlenná hlídka OOP Neratovice – prap. Adam Šimůnek, prap. Valerie Mikošková, stržm. Simona Hodíková.

„Bez váhání začali pacienta resuscitovat a pomocí automatizovaného externího defibrilátoru mu dali 3 výboje,“ uvedli záchranáři. Pak si muže do péče převzala lékařka Renata, záchranář Ondra a kolegové řidiči Martin a Jirka.

„Život zachraňující úkony prováděli policisté až do příjezdu zdravotnické záchranné služby, tedy zhruba deset minut, po kterých pak v resuscitaci pokračovali i profesionální zdravotníci a hasiči. Muže pak za stálé resuscitace transportovali zdravotníci vrtulníkem do Fakultní nemocnice Motol, k dalšímu vyšetření,“ doplnila mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Foto: Policie ČR

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments