Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DopravaNews

V Brandýse se staví přístaviště za 25 milionů

Molo pro malá plavidla se začalo v pátek stavět v Brandýse nad Labem. Za 25 milionů korun vznikne stání pro 12 lodí. Hotovo má být v červnu.

Na slavnostním poklepání se v pátek sešli ministr dopravy Martin Kupka (ODS), ředitel Ředitelství vodních cest ČR Lubomír Fojtů a starosta města Robert Pecha (Vy Jste Město).

Přístaviště vyroste na Ostrůvku naproti geostezce. Bude mít délku 62 metrů a šířku 2,5 metru. „Veřejná přístaviště pro malá plavidla umožňují turistům plavícím se po vodní cestě zdarma vyvázat loď až na 48 hodin a za poplatek doplnit pitnou vodu nebo připojit loď na elektřinu,“ informovalo Ředitelství vodních cest České republiky.

Na přístaviště se vejde 12 lodí o délce maximálně 20 metrů. Odběr vody a elektřiny do plavidel bude zajištěn pomocí tří odběrných sloupků s ovládáním přes čipovou Přístavní kartou, tak jako na jiných přístavištích Ředitelství vodních cest ČR.   

Stavba bude stát 24,9 milionů korun bez DPH a zaplatí ji Státní fond dopravní Infrastruktury. Zhotovitelem stavby je Labská, strojní a stavební s.r.o.

Foto: Ředitelství vodních cest ČR

Přidat na Seznam.cz
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomas
Tomas
1 měsíc před

Jděte s tím do háje.