Čtvrtek, 18 července, 2024
TopZprávy

Řidička si prorazila pneumatiku na silnici 331, která je plná děr

Mnohé silnice jsou po zimě ve špatném stavu. Jedna z nejhorších je část silnice číslo 331 u Ovčár. Jízda tam mnohdy připomíná slalom. Projekční práce komplikují problémy s pozemky, silničáři však již zahájí soutěž na zhotovitele opravy.

Mnoho řidičů tu situaci dobře zná. Jedete po silnici, která je plná výmolů a děr a místo, aby se člověk věnoval situaci v provozu, tak se snaží objet aspoň ty největší díry. Jízda tak připomíná spíše opilého řidiče za volantem, který kličkuje zprava do leva.

Na Praze-východ najdeme určitě mnoho takových silnic. Naší redakci se ozval zastupitel obce Dřísy Martin Kůla s tím, že stav silnice číslo 331 v úseku od křižovatky Lhota až po obec Tišice je alarmující.

„Řidiči jízdou po této komunikaci riskují při nejmenším poškození pneumatik, disků, čepů, ale v tom horším i své zdraví, protože při vyhýbání se stovkám děr hrozí i střet s protijedoucím vozem,“ uvedl Kůla.

Podle něj na stav silnice doplatila řidička jedoucí ve směru od Staré Boleslavi, která si prorazila pneumatiku a poškodila disk auta. Dalším problémem je znečištěná vozovka od nákladních aut, která vozí písek z pískovny Otradovice do pískovny Křenek.

Podle krajských silničářů komplikují projekční práce nedohody v oblasti pozemků pod komunikací. S opravou silnice počítají v několika etapách. „V tuto chvíli zahajujeme soutěž na zhotovitele pro úseky od Lhoty po začátek Ovčár, a dále od konce Ovčár po Tišice. Průtah Ovčár musí být koordinován se stavebními objekty obce Ovčáry, u nichž nyní čekáme na povolení, z tohoto důvodu je naše projekce pozastavena,“ řekla Aktuálně z Brandýska mluvčí Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje Petra Kučerová

Podle ní začnou silničáři s odstraňováním havarijního stavu, jakmile to klimatické podmínky dovolí. Kučerová doplnila, že v letošním roce budou probíhat buď přímo na komunikaci II/331, nebo na dalších komunikacích v okolí, jiné investice, a to jak Středočeského kraje, tak i dalších investorů.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments