Čtvrtek, 30 května, 2024
DopravaTop

V Brandýse vznikne přístaviště. Má přilákat turisty

Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav bude mít nové přístaviště pro malé lodě. Staví se na Ostrůvku. Město a kraj si slibují rozvoj turismu.

Přístaviště pro 12 malých lodí se podle místostarosty Patricka Zandla postaví naproti příjezdu přes můstek někde v oblasti geostezky. Bude to plovoucí molo, kde si budou moct uživatelé připojit loď na elektřinu a vodu. Hlídat jej budou kamery. 26. srpna, kdy jej navštívil redaktor, staveniště u Labe ještě nebylo.

„Dokončeno by mělo být ještě letos, právě se vyrábí ponton a řeší pozemkové vztahy s Povodím Labe,“ konstatoval Zandl s tím, stavbu platí Středočeský kraj.

Podobné přístaviště vzniklo nedávno také v Čelákovicích. Zakotví tam 16 malých plavidel s 8 šikmými výložníky. Náklady na výstavbu jsou vyčísleny na bezmála 26 milionů korun. 18. srpna se pak otevřelo přístaviště rovněž v Poděbradech.

Turisté na Labi mohou nyní využívat čtyři veřejná přístaviště pro osobní lodní dopravu – v Čelákovicích, Nymburce, Poděbradech a Kolíně a dvě přístaviště pro malá plavidla – v Čelákovicích a Poděbradech.

Ilustrační foto – přístaviště Čelákovice

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments