Pátek, 19 dubna, 2024
NewsZprávy

V Hlavenci bude nová mateřská školka. Pojme desítky dětí

Středočeský kraj pomáhá obcím s kapacitou škol a školek. Radní na zasedání doporučili zastupitelstvu schválit žádost obce Hlavenec o poskytnutí individuální návratné finanční výpomoci ve výši 4 miliony korun na výstavbu nové mateřské školy.

V obci Hlavenec v okrese Praha-Východ vznikne nová budova mateřské školy. Projekt reaguje na nedostatek volných kapacit ve školkách v prstenci okolo hlavního města, nová školka pojme 28 dětí.  Realizací projektu dojde ke zkvalitnění infrastruktury v oblasti předškolního vzdělávání a zvýšení její dostupnosti.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

 „Situace s nedostatkem míst pro předškolní děti je v některých obcích kritická, a proto jsem rád, že je pro nás jako kraj možné předfinancovat tento projekt, který se právě na zvyšování kapacit zaměřuje,“ doplnil radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

„Prostředky ve výši 4 milionů korun poskytneme obci Hlavenec formou individuální návratné finanční výpomoci, což jsou peníze poskytnuté bezúročně z rozpočtu Středočeského kraje na předfinancování tohoto projektu. Obec získala dotace na výstavbu v rámci výzvy IROP, “ upřesnil Michael Kašpar, náměstek pro oblast financí a dotací.

Zdroj: Středočeský kraj
Foto: Obecní úřad Hlavenec

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments