Úterý, 25 června, 2024
DopravaTop

Silnice mezi Brandýsem a Boleslaví se uzavřela. Veškerá doprava jezdí po dálnici D10

AKTUALIZOVÁNO: V sobotu 1. července se uzavřela silnice II/610 ve Staré Boleslavi. Doprava mezi souměstí je přerušena a veškerá auta a autobusy MHD jezdí po dálnici D10.

Doprava jezdila od poloviny května Starou Boleslaví na semafor. Rekonstrukce od 1. července pokračuje úplným uzavřením silnice číslo 610, což znamená přerušení provozu mezi Brandýsem nad Labem a Starou Boleslaví. Objízdná trasa vede po dálnici D10. Město uvádí, že nejzazší termín ukončení této části opravy je 29. září.

Pro chodce je místo průchozí úzkým koridorem, cyklisté musí sesednout z kola.

„Poté už bude oprava probíhat pouze v ulici Šarochova před bývalým Kovopodnikem. Část Šarochovy ulice bude obousměrná a v užších částech bude zákaz zastavení,“ uvedlo již před časem město.

Město minulý pátek zveřejnilo, jak bude vypadat doprava MHD. Osm autobusových linek má změněné trasy. Velká změna je například u linky 367, která nepojede do Staré Boleslavi, ale projede Brandýs nad Labem kolem nemocnice a vrátí se na Černý Most. Linka 478 je zkrácena do zastávky Most a dál nepojede.

Přehled vše dopravních omezení v MHD podle PID:

Linka 367 je ukončena v Brandýse nad Labem polookružně přes zastávky Pražská – Sídliště u nádraží – V Olšinkách – Brázdimská – Nemocnice – Náměstí – Pražská a dále po pravidelné trase do Prahy.

Linka 375 je ze zastávky Náměstí odkloněna přes zastávky U Soudu – Pekárny – Na Panském – Sídliště na Autobusové stanoviště. Vybrané spoje budou dále pokračovat po pravidelné trase na Železniční stanici, kde zajistí návaznost na vlaky.

Linka 478 je zkrácena od Kostelce nad Labem do zastávky Most a dále do Staré Boleslavi nepojede.

Linka 666 bude v provozu podle upraveného jízdního řádu.

Linka 667 je zkrácena od Benátek nad Jizerou do zastávky Autobusové stanoviště. Školní spoje budou odkloněny ze Staré Boleslavi přes zastávky Sídliště – Na Panském – Pekárny – U Soudu – Náměstí do zastávky Nádraží.

Linka 669: Školní spoje budou odkloněny ze Staré Boleslavi přes zastávky Sídliště – Na Panském – Pekárny – U Soudu – Náměstí do zastávky Nádraží.

Linka 670: Školní spoje budou odkloněny ze Staré Boleslavi přes zastávky Sídliště – Na Panském – Pekárny – U Soudu – Náměstí do zastávky Nádraží.

Linka 953 je zastávky Náměstí je linka odkloněna přes zastávky U Soudu – Pekárny – Na Panském – Sídliště na Autobusové stanoviště.

Linky 376, 477, 655 a 657 jsou v provozu a bez omezení. Jednotlivé autobusové linky mají také změněné jízdní řády, nejen v rámci výluky, ale jezdí také podle prázdninového jízdního řádu. Ten je zveřejněný zde.

Práce zpožďuje archeologický výzkum. Ukázalo se, že trasa kanalizace povede zatím neprozkoumaným terénem. Celkově to zdrží opravu přibližně o 3-4 měsíce. Od 1. března probíhala první etapa rekonstrukce kanalizace na Mariánském náměstí před čp. 5 čili u spojnice ulic Boleslavská a Mělnická. Byl uzavřen také chodník u Labína.

Foto: Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, PID

Situace u Staroboleslavské brány 1. července
Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments