Úterý, 25 června, 2024
NewsSpolečnost

Uprchlici v Brandýse obsluha restaurace pustila ruskou hymnu a sirénu. Dostala padáka

Do světových médií se dostal v pátek Brandýs nad Labem poté, co východoevropská agentura Nexta zveřejnila příběh Ukrajinky z brandýské restaurace, kde jí byla puštěna ruská hymna.

Podle Nexty navštívila ukrajinská uprchlice Olesya Koshylka Cotton club v Brandýse, kde se obsluhy zeptala na heslo k Wi-Fi. „Číšník odpověděl, že internet je pouze v ruštině. Nejdřív jsem tomu nevěnovala pozornost, myslela jsem, že si myslí, že jsem Ruska. O pět minut později zapnul ruskou hymnu,“ citovala Nexta ženu.

Ta šla pak za obsluhou a ptala se, zda jdu o ruskou hymnu. Muž řekl, že ano. Žena mu odvětila, že je Ukrajinka. „Tak co? Začal se smát a zapnul zvuk sirény,“ uvedla ukrajinská uprchlice Olesya Koshylka. Šlo o sirénu, která na Ukrajině zní před nálety.

Ve čtvrtek se k případu vyjádřil také Cotton club. „Za vedení CottonClub Brandýs chceme oznámit, že nesouhlasíme a vymezujeme se vůči politickým názorům našich zaměstnanců. Po včerejším incidentu v naší restauraci se vedení podniku rozhodlo iniciátora propustit, tudíž již není naším zaměstnancem. Taktéž nesouhlasíme s porušováním lidských práv a svobod které se dějí vůči Ukrajině,“ oznámilo vedení restaurace.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments