Sobota, 20 dubna, 2024
ČelákoviceSpolečnost

Svatebčané obsadili Čelákovice. Probíhal svatební maraton

Za velkého mediálního zájmu se v Čelákovicích rozjel svatební maraton. Vedení tamní radnice nabídlo svatebčanům neobvyklé termíny. Vybízí k tomu magické datum 22.2.2022.

Město již několik týdnů před termínem vyzývalo na sociálních sítích, aby se lidé přihlásili k celkem 16 termínům, jenž jsou během dne k dispozici. A nabídla i čas ve 2:22 ráno a 22:22 večer. Oba tyto termíny byly obsazeny, stejně jako další devět.

Starosta Čelákovic se stal krajským zastupitelem

„Obě noční oddávám já s místostarostou Studničkou (dvojitý oddávající). Ostatní svatby si střídáme já, oba místostarostové a paní radní Volfová. Pro svatebčany a páry obnovující manželský slib chystáme i speciální proslovy a také jejich zápis do pamětní knihy města Čelákovic,“ řekl počátkem února serveru Aktuálně z Brandýska starosta Čelákovic Josef Pátek.

Radnice připravila pro budoucí manželé malou obřadní síň, ze které se stal modrý salónek. Bude sloužit nejen pro svatebčany, ale také pro významné návštěvy.

Na ulici v Čelákovicích ležel muž v bezvědomí. Zachránili ho policisté

O neobvyklou akci se zajímají také celostátní média. „Svatbu ve 2:22 bude dělat TV Nova, během dne Český rozhlas a dělali jsme rozhovor i pro TV Seznam,“ doplnil Pátek.

Foto: Město Čelákovice

Přidat na Seznam.cz