Úterý, 18 června, 2024
KulturaNews

Startuje Free Festival. Hodně muziky, jídla a zábavy

Velkolepá akce Free Festival startuje již ve čtvrtek v Brandýse nad Labem. Až do neděle čeká na návštěvníky hodně muziky, ještě více jídla, ale také rodinný a kulturní program.

Free Festival vznikl v roce 2018 jako jednodenní akce. Zájem byl obrovský, a tak s každým rokem přibyl další a další program, až vznikla čtyřdenní show. Festival nabízí v zámecké zahradě v Brandýse několik scén, součástí je Noc Filmové Hudby, Food Festival a Polabský podzim.

Asi největším lákadlem je páteční Noc Filmové Hudby. Organizátoři slibují emotivní show nabitou skvělým energickým výkonem kapelníka Josefa Popelky ml. Návštěvníci uslyší více než 120 hudebníků za doprovodu audiovizuálních, filmových, pyrotechnických a světelných efektů.

Podrobný program Národní svatováclavské pouti

„S dirigentem Josefem Popelkou ml. jsme postavili úplně nový program, přidali nové nástroje, jako je harfa, panova flétna, zvony, a dokonce čtyřicetikilová kovadlina. Celkovou změnou prošla také hlavní stage. Můžeme prozradit, že nás čeká jedna obrovská premiéra. Josef napsal noty ke skladbě, která zatím nebyla orchestrálně zpracována,“ řekl Městským listům zakladatel Free Festivalu Marek Sklenář.

Připomínáme, že lze koupit také vstupenky na generální zkoušku Noci Filmové Hudby, která se koná ve čtvrtek.

V sobotu si na své přijdou milovníci jídla a pití, protože zámecká zahrada hostí Food Festival. Nebude chybět škola vaření, gastrostudio, přednášky a spoustu dalších aktivit. Vrcholem programu je vystoupení Prague Cello Quartet.

Zámek v Brandýse nad Labem otevřel dětský prohlídkový okruh

V neděli pak na návštěvníky čeká Polabský podzim, kde jsou připraveny hudební vystoupení, dětské atrakce, občerstvení z Food Festivalu a spoustu muziky na dvou podiích.

Veškeré informace a vstupenky najdete na webu festivalu: https://www.freefestival.cz/

Foto: Free Festival

Program Free Festivalu
Přidat na Seznam.cz