Středa, 17 dubna, 2024
DopravaNews

Exkluzivně: Železniční přejezd v Brandýse se rušit nebude

AKTUALIZOVÁNO 30.7.: Správa železnic chtěla zrušit železniční přejezd v Brandýse nad Labem, který využívají především chodci a cyklisté. Z pondělního zjištění naší redakce ovšem vyplývá, že z toho nakonec upustila.

Jde o železniční přejezd pod číslem P2745, ke kterému vede cesta od sokola ulicí U Jízdárny a pak dále do Husovy. Auta tam však neprojedou. „Díky neohleduplnému a nebezpečnému parkování vozidel prakticky přímo v přejezdu navrhla Správa železnic zrušení tohoto přejezdu,“ informoval starosta města Robert Pecha (Vy Jste Město).

Radnice v reakci na tuto informaci nainstalovala před přejezd betonové bloky, aby auta nemohla parkovat u kolejí. Správě železnic také vzkázala, že se zrušením nesouhlasí. Obává se toho, že po zrušení přejezdu dojde k instalaci plotu a znemožnění průchodu. Jenže s cestou počítá nový cyklogenerel města.

Správa železnic na negativní stanovisko zareagovala. „Správa železnic letos pouze v rámci prověření možnosti zrušení nadbytečného přejezdu podle zákona o pozemních komunikacích požádala o vyjádření příslušný silniční správní úřad (Brandýs nad Labem-Stará Boleslav). Žádost ale byla zamítnuta, zrušení přejezdu P2745 poblíž Husovy ulice tedy v současné době není aktuální,“ sdělil Aktuálně z Brandýska mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

„V souvislosti s tím prosím dodržujte dopravní předpisy. Často nemusíte ohrožovat jen sebe, své auto, nebo svou peněženku, ale i budoucnost prostupnosti městem, jako v tomto případě,“ upozornil Pecha.

Gavenda dále vysvětlil, že Správa železnic musí podle novely zákona prověřovat, zda není možné zrušit málo využívané přejezdy, které mají nedaleko náhradu. „Příliš mnoho úrovňových křížení pozemních komunikací a tratí snižuje plynulost i bezpečnost dopravy,“ podotkl Gavenda.

Foto ilustrační

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments