Čtvrtek, 30 května, 2024
NewsZprávy

Vydatně sněžilo. Hasiči vyjížděli k popadaným stromům, zapadl i sypač

V Polabí již druhým dnem intenzivně sněží. Chodníky i silnice jsou zapadlé sněhem a policisté a záchranáři museli řešit několik nehod. V Měšicích uzavřeli park kvůli množství sněhu na stromech, jinde nedoporučují chodit do lesa.

Podle meteostanice ve Výletní ulici v Brandýse je v sobotu teplota celý den pod nulou a napadlo již 10 mm srážek.

Krušno bylo na dálnici D10. Hned zrána se stala nehoda na 7. kilometru i na 10. km, kde boural autobus s osobním autem. Bouralo se u Zelenče, Neratovic a po poledni nabouralo na D10 auto do svodidel.

Problémy měli i samotní silničáři. Například u Benátek nad Jizerou zapadl jeden sypač na krajnici. Aktuální stav ošetřenosti silnic lze sledovat zde.

„Na doporučení hasičského sboru vyzývám občany, aby nevstupovali v nejbližších dnech do lesa a byli obezřetní u cest, alejí a parků. Pod tíhou mokrého sněhu praskají větve nebo rovnou celé stromy. Hasiči odstranili spadané větve a prořezali kritická místa, odborník na rizikové kácení pomohl s odstraněním těžkého sněhu nad rodinnými domy,“ uvedla starostka obce Tišice Jana Syrová.

V Měšicích zavřeli dopoledne místní zámecký park kvůli větvím padajícím pod tíhou sněhu.

Sbor dobrovolných hasičů Nehvizdy spolu s hasiči z Čelákovic například dnes odstraňovali větve stromů, které mohly spadnout na silnici.

Středočeští hasiči dnes dopoledne uvedli, že noc na sobotu byla ve znamení popadaných stromů. „Z celkového počtu 133 zásahů od včerejší 19 h po dnešní 7 h hasiči řešili 87 výjezdů na stromy nebo větve. Dopravních nehod bylo ve stejné době 19 a 14 krát jsme odstraňovali nebezpečné stavy,“ sdělili hasiči.

Během dalších 12 hodin měli hasiči v kraji celkem 278 událostí. 176 zásahů spočívalo v odstraňování popadaných stromů nebo větví. Ve více než 40 případech hasiči pomáhali odstraňovat nějaké nebezpečí, jako porušené elektrické vedení či uvízlé automobily. Zasahovali také u 35 dopravních nehod.

Hasiči z Nehvizd odstraňují strom. Foto SDH Nehvizdy

Foto: Roman Cap, FB

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments