Úterý, 25 června, 2024
NewsZprávy

Cyklisté a pěší přes Labe po lávce. Stavět se začne příští rok

Příští rok začne stavba lávky přes Labe, která spojí Brandýs nad Labem se Starou Boleslaví. Již bylo vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele stavby. Cena byla stanovena na 52,4 milionů korun bez DPH.

Výběrové řízení bylo vypsáno na začátku listopadu a bude trvat do poloviny prosince. „Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v provedení lávky pro pěší a cyklisty přes Labe. Lávka je řešena jako oblouková mostní konstrukce s horní mostovkou,“ uvádí se v dokumentu.

Lávka přes Labe u zdymadla se má napojit na kamenný most pod zámkem. Náklady byly vypočteny na 52 458 721 Kč, na část byla získána evropská dotace. Podle dřívějších informací má být dotační podpora ve výši 85 % nákladů. Hotová by měla být na jaře 2026.

Lávka vyústí v Nábřežní ulici, kde zatím nebude mít pokračovaní a chodci a cyklisté budou muset k další cestě využít silnici 610. Město ovšem myslí i na lávku u plavební komory.

Již dříve bylo uvedeno, že pokračování lávky přes plavební komoru je možné. Bylo nalezeno místo, kde by lávka Labe překonala. Vyřešit se muselo například vytažení vrat plavební komory. Cyklisté pak budou moci poklidně přejíždět z Brandýsa nad Labem do Staré Boleslavi, aniž by museli na most Generála Lišky a silnici 610.

Foto: Starosta Robert Pecha

Souhlasíte s umístěním lávky přes Labe?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Přidat na Seznam.cz
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments