Sobota, 20 dubna, 2024
DopravaTop

Silnice II/101 je otevřena. Obchvat Záp v nedohlednu

Silničáři na konci týdne otevřeli hned dvě silnice u Brandýsa nad Labem. Především se otevřela silnice II/101, která je spojnicí mezi dálnicemi D10 a D11, a také cesta do Svémyslic.

Silnice II/101 byla uzavřena od 2. 5. 2022. Důvodem byly stavební práce na připojení silnice k obchvatu městyse Zápy. Cesta již byla napojena a vznikl také nový kruhový objezd, který bude v budoucnu napojen na obchvat směrem do Brandýsa, k dálnici D10 nebo do Záp. Momentálně z něj je možné jet pouze do Dřevčic (což ale od 3.10. také nebude možné, protože bude uzavřena silnice třetí třídy).

Anketa: Líbí se vám nový kruhový objezd ve Staré Boleslavi?

Kdy bude hotový obchvat, není jasné. Práce zdržela přeložka kvůli plynovodu. Původně měl být hotový v prosinci 2021 za cenu 286 milionu korun. Jeho větší část je již hotova a silničáři také nainstalovali hlukovou stěnu. Není však zatím připojený na kruhový objezd v Zápech.

Silničáři také otevřeli silnici č. III/0103 u městyse Zápy. Jedná se o spojnici mezi obcemi Svémyslice a Zápy. Byla taktéž uzavřena kvůli provádění stavebních prací v rámci obchvatu. Na silnici se však od 3.10. do poloviny listopadu nedostanete, protože bude rekonstruována silnice mezi Svémyslicemi a Dřevčicemi. Psali jsme o tom zde.

Uzavřený obchvat Záp
Přidat na Seznam.cz