Čtvrtek, 30 listopadu, 2023
DopravaTop

Anketa: Líbí se vám nový kruhový objezd ve Staré Boleslavi?

V pátek skončilo omezení provozu v ulici Boleslavská ve Staré Boleslavi. Řidiči tudy projedou již bez čekaní. Fungl nový je také kruhový objezd, který však na rozdíl od jiných nebyl osázen zelení.

Ulicí Boleslavská se po několik týdnů jezdilo pouze v jednom pruhu a na světelnou signalizaci kvůli opravě silnice a jejího okolí. Ve městě i na dálnici D10 se často tvořily kolony. Řidiči proto uvolnění určitě přivítají.

Co říkáte na nový kruhový objezd?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Práce souvisely s výstavbou kruhového objezdu ve Staré Boleslavi, jehož stavba trvala od května. Přičemž firma Eurovia měla původně stavět od listopadu loňského roku do letošního května. Výstavba kruhové křižovatky měla podle původních informací stát 42 milionu korun.

Silničáři otevřeli kruhový objezd ve Staré Boleslavi

Oproti jiným kruhovým objezdům ve městě je ten u Jaselských kasáren celý pokryt dlažbou, chybí jakýkoliv kousek zeleně. Kruhový objezd u Tesca je zatravněný, kruháč na Pražské je pokryt květinami a jinou vegetací, která město zdobí a nepřispívá tolik k jeho zahřívání.

Stavba u kasáren pokračuje, protože silničáři zatím nedokončili obchvat Staré Boleslavi, který zde bude napojen na kruhový objezd. Obchvat se začal stavět loni a měl by vyjít na 84,5 milionů korun, město zaplatilo 3,7 milionu korun. Silnice, která odvede dopravu od dálnice D10 k silnici II/331 do Mělníka, má měřit tři kilometry. Součástí budou také tři křižovatky. V ulici Třebízského bude křižovatka světelná. Obchvat Staré Boleslavi by měl být hotový v prosinci 2022.

Přidat na Seznam.cz