Pondělí, 15 července, 2024
DopravaNews

Na silnici 611 již otevřeli nový kruhový objezd

AKTUALIZOVÁNO 25.5.: Silničáři již dokončili nový kruhový objezd s odbočkou na sjezd na dálnici D11 u obce Jirny. Původně měl být kruhový objezd otevřen v únoru. Stavba stála 18,3 milionu korun.

Podle sobotního zjištění redakce stavbaři na místě ještě pracují, ale omezení už byla odstraněna a kruhový objezd je plně průjezdný. Termín byl stanoven do 1.6.

Křižovatka ve tvaru T na silnici II/611 byla postrachem mnoha řidičů, kteří se potřebují dostat od dálnice D11 směrem na Nehvizdy, Mstětice nebo Horní Počernice či až na dálnici D10. Vyjet z vedlejší silnice na hlavní bylo někdy nadlidský úkol.

O novém termínu stavby kruhového objezdu u Jiren informoval úřad na úřední desce. Stavba začla 3. dubna a nebylo možné odbočit vlevo směrem na Prahu – Horní Počernice a také odbočit doleva na dálnici D11 od Nehvizd.

„V okružní křižovatce je navržen středový ostrov s poloměrem R = 7,00 m, tento bude lemován zpevněným prstencem šířky 2,50 m. Na okružní křižovatku se připojí celkem 3 větve a bude provedena jedna spojovací větev ve směru od D11 k obci Nehvizdy (směr Poděbrady),“ uvedli již na podzim silničáři.

Zhotovitelem je firma PORR s.r.o., stavba bude stát 18 268 822  Kč s DPH.

Foto: MK Doprava, KSÚS

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je kruhovy.jpg.
Místo stavby u D11
Budoucí kruhový objezd
Budoucí kruhový objezd, KÚSK
Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments