Čtvrtek, 30 května, 2024
ČelákoviceNews

Mohla shořet v Čelákovicích nelegální výrobna cigaret? Celníci vyšetřují

Požár v nábytkářské firmě v Čelákovicích zřejmě odhalil nelegální činnost. Na místě vyšetřovala nejen policie, ale také celní správa, která má na starosti třeba daňové úniky.

Server Blesk.cz a CNN Prima News uvedli, že uvnitř se měla nacházet sušička tabáku a nelegální výrobna cigaret. Policie to však nepotvrdila. „V souvislosti s požárem zahájilo Generální ředitelství cel úkony trestního řízení a v současné době probíhá prověřování možného daňového trestného činu,“ uvedla mluvčí policie Adéla Fialová.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Policie se také zabývá příčinami požáru. Zatím nevyloučila úmyslné zapálení, nedbalost, nebo nehodu. Zadala vypracování znaleckých posudků. Předběžná škoda byla vyčíslena na dva milionu korun.

Hořet v hale začalo v pondělí kolem druhé hodiny ráno u nádraží v Čelákovicích. Podle oznamovatele se z areálu, kde v té době nebyli žádní zaměstnanci, valil hustý černý dým. S plameny nakonec bojovalo 21 jednotek, který používaly také speciální zařízení Cobra. Zásah trval celý den a jeden dobrovolný hasič byl zraněn.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments