Úterý, 18 června, 2024
DopravaTop

Šesti pruhům na dálnici D10 je nejblíže úsek po exit 10. Problém bude McDonald’s

Rozšíření dálnici D10 na úrovni Brandýsa nad Labem je blíže realizaci. Nic nebrání zahájení projektování, stavba by mohla začít v roce 2026.

Diskuze k rozšíření dálnici D10 na šest pruhů se dostala na pořad pondělního zastupitelstva města poté, co se bývalý starosta Vlastimil Picek (Podpora občanů) zeptal na kácení stromů v ulici Na Praporci. Starosta Robert Pecha (Vy Jste Město) mu odpověděl, že je to akce ŘSD, která je vykácela z důvodu bezpečnosti. Funkční tam nejsou ani protihlukové stěny.

Stavba nových protihlukových stěn zatím v plánu není, a to kvůli plánovanému rozšíření dálnice D10. „Tato část je druhou etapou, první etapa je po sjezd na Brandýs (exit 3- exit10). V dohledné době, asi do roku 2026, by mělo dojít k výstavbě šestiproudé dálnice. Již mají schválenou EIU a může dojít k projektování,“ řekl starosta Pecha.

Souhlasíte s rozšířením dálnice na šest pruhů?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Původně mělo začít rozšíření dálnice D10 již v roce 2024 s tím, že hotovo mělo být v roce 2030. Například kolem Benátek nad Jizerou ale brzdí stavbu odpor obyvatel. Celkem má být rozšířeno 41 kilometrů dálnice, přičemž některé mosty nejsou dostatečně široké. Budou se muset bourat.

Samostatnou kapitolou je pak začátek dálnice D10 do sjezdu na Radonice, kde je na příští rok plánovaná EIA. „Prvním problémem pro rozšíření D10 jsou dva mosty, které nevyhovují šířkovým parametrům pro rozšíření (musí být zbourány a vybudovány nové). Dalším problémem a zásadnějším jsou čerpací stanice a areál Mc Donald’s, které se nachází v těsné blízkosti D10. Proto bude potřeba jejich úprava,“ píše ŘSD v dokumentu ke stavbě.

Tento úsek by měl být hotový v roce 2029 a má stát 1,1 miliardu korun bez DPH.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments