Čtvrtek, 18 července, 2024
NewsSpolečnost

Řidiči drahých aut šetří za parkovné. Obec Lhota opět nasadila ostrahu

Stejně jako loni vytáhla i letos do boje s neposlušnými řidiči obec Lhota, na jejímž katastru se nachází oblíbené jezero. Na hříšníky nasadila bezpečnostní agenturu.

Radnice nedávno na své stránce uvedla, že většina spoluobčanů akci chápe a spolupracují, protože jsou si vědomi, že je to pro bezpečí místních. Pracovníci bezpečnostní agentury se ale setkali i s komentáři typu „na to nemáte právo, omezujete moje práva, je to zbytečné“.

„Pár výtečníků, co se lží proklouzli, se našlo. Těm už za to někdo předal dárek. Potkat tam např. Porsche SUV tak za 2 mil., to si člověk opravdu ťuká na čelo. Statistická zajímavost: Průměrná cena špatně parkujícího vozu je určitě vyšší než průměrná cena vozů na silnicích,“ uvedlo vedení obce Lhota. Parkovné na Lhotě stojí 150 Kč.

Obec nasadila agenturu už loni na pět sjezdů z ulice Boleslavská. Pracovníci v reflexních vestách upozorňují řidiče, že pokud nejsou rezidenty, tak vjíždí do zákazu vjezdu a zákazu zastavení. Loni vyšlo víkendové hlídání obec na 18 tisíc korun.

Foto: Obec Lhota

Přidat na Seznam.cz
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments