Čtvrtek, 18 července, 2024
KrimiNews

Řidič v Brandýse předložil policistům padělaný doklad

K běžné silniční kontrole zastavili policisté z Brandýsa nad Labem 38letého muže, aby zkontrolovali, zda před jízdou neusedl za volant pod vlivem alkoholu a zda má v pořádku veškeré doklady od vozidla Kia, které řídil.

Policisté muže vyzvali k podrobení se dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Ve chvíli, kdy muž předložil doklady od vozidla a řidičský průkaz, policisté zjistili, že doklad není v pořádku. Muž policistům předložil padělek řidičského průkazu.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

Originál řidičského průkazu byl vytištěn na obyčejný papír a následně vystřižen a nalepen na kartičku zdravotní pojišťovny.

Policisté z Brandýsa nad Labem 21. února 2023 sdělili 38letému muži podezření ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny podle § 348/1 trestního zákoníku, za což v případě odsouzení hrozí až 3letý trest odnětí svobody nebo zákaz činnosti.

Zdroj: por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová, tisková mluvčí PČR

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments