Sobota, 20 dubna, 2024
TopZprávy

Reportáž z Houštky: Nikde ani noha, pátrání ukončeno

Nikde ani noha, tak v pondělí vypadal lesopark Houštka ve Staré Boleslavi, kde měl být v neděli spatřen mladý medvěd. Policie spolu s městem ukončili pátrání s tím, že výskyt medvěda se neprokázal.

Redakce Aktuálně z Brandýska navštívila Houštku v pondělí dopoledne a kromě dvou lidí zde nikdo nebyl. Projela tam však hlídka policie, jestli je všechno v pořádku.

U Starého Labe, kde v neděli rybář údajně spatřil mládě medvěda hnědého, byl jiný rybář. „Nebojím se, mám pro strach uděláno,“ zavtipkoval. Jak dodal, v neděli byl u Starého Labe také, ale hned zrána. Voda byla zamrzlá, takže se podivoval nad tím, že zde někdo kolem nedělního poledne chytal ryby. Podle něj je docela možné, že si někdo spletl velkého psa s medvědem.

Mládě medvěda bylo spatřeno v Houštce

Policie mezitím vydala zprávu, že v pátrání po šelmě pokračovat nebude. „Dnes na místě provedla šetření i Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, která taktéž nenalezla fyzické stopy po medvědovi, ani stopy po srsti, exkrementech apod. Nic tedy v současné chvíli nenasvědčuje tomu, že by se v dané oblasti medvěd skutečně vyskytoval,“ sdělil tiskový mluvčí policie Pavel Truxa.

Do včerejší akce byli zapojeni strážníci MP, desítka policistů, dva myslivci, psovod i vrtulník s termovizí. Ukončení pátrání ohlásilo i město s dovětkem: „Přesto ale mějme oči na stopkách a fotoaparát po ruce.“

Přidat na Seznam.cz