Pondělí, 27 května, 2024
KulturaNews

Reportáž: Free festival aneb fascinující show na zámku

Desítky hodin zábavy, jídla, pití a hlavně hudby. V Brandýse nad Labem se konal Free festival, v jehož rámci se diváci mohli zúčastnit Noci filmových hvězd, Food festivalu nebo Polabského podzimu.

Nedočkavci navštívili zámek v Brandýse nad Labem již ve čtvrtek, kdy proběhla generální zkouška Noci filmových hvězd. V pátek od osmi hodin večer už byl program připraven naostro. Desítky hudebníků doprovázely záběry na velkoplošné obrazovce, kde byly promítány úryvky ze známých filmů.

Navštívili jste Free festival?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Diváci tak mohli spatřit ukázky z Pána prstenů, bezkonkurenčního Vinnetou, Cirkus Humberto nebo záběry z Jamese Bonda. Stovky diváků v hledišti obdivovaly nejen hudební umění bigbandového souboru Big Evr Band pod vedením kapelníka Josefa Popelky ml., ale také světelné a pyrotechnické efekty. Při skladbě z filmu Matrix diváci žasli nad ohnivým divadlem v pozadí se zelenou kulisou Matrixu.

Podrobný program Národní svatováclavské pouti

„Byla jsem nadšená, nečekala jsem tak skvělou show. Velmi obdivuji výběr místa v zámecké zahradě, myslím si, že to přináší tu pravou energii, nebo, jak bych to řekla, genius loci. Organizátorům patří poděkování, určitě to nebyl snadný úkol,“ řekla návštěvnice Free festivalu Jana.

Návštěvníci se tentokrát mohli těšit nejen z harfy, panové flétny, zvonů, ale rovněž z 40 kilogramové kovadliny.

Sobota patřila Food festivalu, neméně oblíbenému programu. V zámecké zahradě se po celý den jedlo a pilo. Připraveno bylo na 80 stánků a chybět nemohla tuniská kuchyně, různé druhy klobásek, hamburgerů, ryb, palačinek, vdolků, ale také vodní dýmka, hmyz všelijaké chuti nebo etiopská kuchyně. Nechyběl velký výběr zlatavého moku, burčáku, vína, ale i ovocných šťáv. Město poskytlo vratné kelímky. Mnoho atrakcí bylo připraveno také pro děti včetně zmrzliny.

Startuje Free Festival. Hodně muziky, jídla a zábavy

Odpoledne mimo jiné patřilo soutěži v pojídání chilli. Několik odvážlivců se sešlo pod hlavním podiem, aby se pokusili během minuty sníst připravené ostré pochoutky a papričky. Netrvalo dlouho a soutěžící začali odpadat. Vítěz nakonec snědl i velmi pálivou papričku, i když již nemusel. Vyhrál 2000 Kč. Potlesk si ale zasloužili všichni. Vyvrcholením sobotního programu bylo vystoupení Prague Cello Quartet.

Nedělní Polabský podzim byl zdarma a na dvou podiích představil místní kapely, jako Unicorn Group, Space club, Nada, Paradox Unit, Inrou nebo Siluety. Organizátoři Free festivalu přislíbili část výtěžku ze vstupného věnovat na místní sociální projekt.

Přidat na Seznam.cz