Čtvrtek, 30 května, 2024
TopZprávy

Pro region jsme nepostradatelní, řekl ředitel brandýské nemocnice k rušení lůžek

Plánované změny ministerstva zdravotnictví k rušení akutních lůžek či celých oddělení se brandýské nemocnice nijak nedotknou. Po úspěšném jednání vedení nemocnice se zdravotními pojišťovnami nedojde ke snížení počtu lůžek akutní péče. Ani dostupnost lékařské péče brandýské nemocnice napříč různými obory se nijak nezmění. Nemocnice v Brandýse nad Labem plánuje své služby i nadále rozvíjet. Chce dále rozšiřovat specializovanou péči i zvýšit počet paliativních lůžek na oddělení následné péče.

Nemocnice Brandýs nad Labem patří mezi regionální nemocnice, která zajišťuje odbornou lékařskou péči pro spádovou oblast s více než 90 000 obyvatel. Přijímá i akutní případy pacientů od záchranné služby. Pro hospitalizaci má nemocnice vyhrazeno šest lůžek na jednotce intenzivní péče a dalších 40 lůžek na interním oddělení. Zachování stávajícího počtu akutních lůžek bylo důležité s ohledem na vytíženost urgentních příjmů okolních nemocnic. V brandýské nemocnici nedojde ani ke zrušení žádného oddělení. O případné centralizaci vybraných oddělení či možném omezení akutní péče jednalo vedení nemocnice se zdravotními pojišťovnami v souvislosti s plánovanou transformací nemocničních služeb vedenou ministerstvem zdravotnictví, která se bude týkat desítek nemocnic po celé České republice.

„Jsem rád, že zdravotní pojišťovny uznaly, že naše kapacita je pro region nepostradatelná. V brandýské nemocnici chceme udržet a nadále rozvíjet specializovanou péči napříč různými obory, kde zaznamenáváme stále vyšší zájem pacientů o vyšetření. Stejně tak pracujeme na rozšiřování výkonů v oblasti jednodenní chirurgie,“ shrnuje Ing. Petr Zatloukal, ředitel brandýské nemocnice.

Nemocnice Brandýs nad Labem se chce i v budoucnu řídit strategií rozšiřování specializovaných ambulancí. Mezi nově otevřené ambulance patří například nefrologická a endokrinologická. V oblasti péče o dlouhodobě hospitalizované pacienty je na oddělní následné péče plánováno zřízení dalších paliativních lůžek. Nemocnice se chce také rozvíjet v oblasti dalších specializovaných jednodenních chirurgických zákroků. V současnosti poskytuje vysoce odbornou lékařskou péči například v oblasti ortopedických a urologických chirurgických jednodenních zákroků, jakými jsou například vasektomie či obřízka.

Zdroj: Tisková zpráva nemocnice

Přidat na Seznam.cz
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments