Úterý, 5 března, 2024
NewsPříroda a ekologie

Poškozené stromy v aleji dostaly první pomoc. A také vodu

Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav nechalo tento týden odborně ošetřit poškozené stromy v aleji do Popovic. Nově vysazené stromy dostaly také zálivku.

„Stromy byly ošetřeny a zality. Zároveň pracovníci zkontrolovali i péči o ostatní nově zasazené stromy,“ sdělil Aktuálně z Brandýska radní pro životní prostředí Pavel Veselý (ODS) s tím, že pokud někdo zaregistruje jakékoliv problémy, může se městu ozvat.

Město nechalo stromy odborně ošetřit dendrologem po upozornění naší redakce, který zveřejnila také fotografie poškozených stromů. Ty byly poškozeny po sekání trávy v aleji směrem z Brandýsa nad Labem do Popovic. Redakci na to upozornil čtenář. Další poškozený strom sekáním trávy byl na Zahradním městě.

Naše redakce se byla na místě podívat a napočítala až 8 poškozených stromů. Nově vysazené stromy zase trpěly suchem a usychají. Takových bylo v alej mnohem víc, asi kolem 18. Otázkou je, zda jim nynější zálivka pomůže, nebo už přišla pozdě.

Stromy v aleji měly poškozenou kůru, do stromu se následně může dostat infekce nebo houbové patogeny. Stromy samozřejmě poškozenou část časem zalijí novou kůrou, ale během té doby jsou vystaveny zvýšenému stresu. Ošetření jim nyní pomůže, aby přečkaly nejhorší období.

Viděli jste ve městě usychající strom?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Foto po ošetření: Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments