Úterý, 18 června, 2024
KrimiNews

Policie z Brandýsa řeší podvod. Ženu stála bunda 70 tisíc

Policisté z Oddělení hospodářské kriminality Prahy venkov – východ momentálně prověřují případ internetového podvodu, který 52letou ženu stál 70.000 korun. Když poškozená zjistila, že byla okradena a podvedena přišla vše nahlásit policistům na Praze východ.

Poškozená chtěla na internetu prodat zimní bundu za částku 1.200 korun. Velmi rychle se jí ozvala jedna zájemkyně, která bundu chtěla zakoupit a nabídla zaslání zboží přes zásilkovou službu. Na email prodávající po chvíli přišel odkaz, kde bylo na výběr několik bankovních společností a tam si poškozená vybrala ikonu se svojí bankou.

Po přesměrování na další stránky pak ještě vyplnila přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. To už měl pachatel údaje, které potřeboval a z účtu poškozené si převedl 70.000 korun.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za uvedené skutky hrozí pachateli 8letý trest ve vězení.

PREVENTIVNÍ RADY POLICIE

Zdroj: por. Mgr. Pavel Truxa, tiskový mluvčí PČR

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments