Čtvrtek, 30 května, 2024
DopravaNews

Policie vyhodnotila Speed marathon. Sporťák uháněl rychlostí 178 km/h

V pátek 19. dubna se dopravní policisté zapojili do celorepublikové akce s názvem Speed marathon. Hlavní snahou bylo zajistit co největší počet míst, na kterých probíhala kontrola dodržování rychlostních limitů řidiči motorových vozidel. Do dopravně bezpečnostní akce byla zapojena i veřejnost a občané tak měli možnost prostřednictvím internetu navrhnout místa, která považují za riziková.

V rámci Územního odboru Praha venkov – východ proběhla kontrola dodržování dovolené rychlosti jízdy v obci i mimo ni na 13 místech. Přestože byla akce dopředu avizovaná a medializovaná, zjistili dopravní policisté v 18 případech překročení rychlosti.

Pozornosti dopravních policistů neunikl ani řidič, který nedal přednost v jízdě a další odhalený přestupek spočíval v nedovoleném držení telefonu nebo jiného hovorového či záznamového zařízení. Policisté uložili pokuty v celkové výši 37 tisíc korun.

Zdroj: prap. Veronika Borovičková, Policie ČR

Ze zveřejněných fotografií vyplývá, že policie zastavila také řidiče sportovního auta, který na dálnici jel rychlostí 178 km/h. 

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments