Čtvrtek, 18 července, 2024
NewsZprávy

Policie odstartovala akci Kukátko, zaměřila se na seniory v Boleslavi

V Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi odstartoval preventivní program zaměřený na seniory, díky němuž se bezplatné instalace dveřních panoramatických kukátek dočkali první občané domu s pečovatelskou službou. 

V úterý 7. března tohoto roku byl spuštěn nový projekt prevence kriminality zaměřený na zabezpečení obydlí seniorů. První fáze preventivního programu se týká seniorských bytů v městských domech s pečovatelskou službou. První „kukátka“ instalovali pracovníci technických služeb v DPS ve Staré Boleslavi a postupně se jich bude bezplatně instalovat celkem sedmdesát. Po vyhodnocení první etapy preventivního programu bude následovat případné další rozšíření na seniorskou veřejnost na celém území města.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

Uvedenou službu bytového zabezpečení využili v prvním kole senioři, kteří se začátkem tohoto roku zúčastnili preventivních besed. Policejní preventisté jim přiblížili nejčastější podvody a konkrétní případy trestné činnosti páchané na seniorech a radili jak se správně zachovat v situacích, kdy se podvodníci pod různými záminkami snaží vloudit do jejich přízně. 

Zdroj: por. Bc. Lucie Nováková, komisař PČR

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments