Pátek, 1 března, 2024
SpolečnostTop

Pivo teklo v Brandýse proudem. Nejlepší byl Brtník

V sobotním horkém počasí se občané nejen Brandýsa-Boleslavi mohli zchladit na náměstí. 4. Brandejské pivní slavnosti přivezly do města 50 druhů piv. Nejlepší pivo byl Brtník z mělnického Pivovar Němý Medvěd.

Brandejské pivní slavnosti hostily celkem 14 pivovarů, mezi nimi například pivovar Čestmír, Kolčavka, Bakalář, Ostravar, Pernštejn nebo Němý Medvěd. Kolik se vytočilo piva, není známo. Jak ale informoval redakci Aktuálně z Brandýska organizátor a hostinský Pavel Veselý, prodalo se 630 pivních degustačních skel.

Lidé vyplňovali hlasovací kartu, kde vypisovali, které pivo jich chutnalo, co se jim líbilo a co by se mělo do příště změnit. Karty byly slosovatelné a vítěz obdržel poukaz do brandejské hospody v hodnotě 600 korun.

Nejoblíbenějším pivovarem 4. Brandejské pivní slavnosti se stal opětovně místní Pivovar Čestmír. Titul nejlepšího piva těsně a zaslouženě dostal světlý 12° Brtník z mělnického pivovaru Němý Medvěd.

„Já chci moc poděkovat všem návštěvníkům za opětovně hojnou účast. Můj hlavní dík ale patří těm, kteří byli v sobotu na druhé straně výčepních kohoutů – pánům a paním výčepním. Zvládli jste to krásně a ani slunce a rozpálené náměstí vás nezastavilo. Obrovský dík patří všem našim zaměstnancům a kolegáčkům Brandejské hospody – bez nich by totiž tato slavnost nevznikla,“ konstatoval Pavel Veselý.

Foto: Ondřej Šmejkal

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments