Čtvrtek, 30 května, 2024
NewsZprávy

Odstartovala stavba tělocvičny při ZŠ Palachova. Náklady jsou 226 milionu

V pondělí, symbolicky v den 100. výročí narození Dany a Emila Zátopkových, město slavnostně zahájilo dostavbu tělocvičny při Základní škole Palachova. Poklepání základního kamene se vedle zástupců města a Základní školy Palachova zúčastnili i představitelé Národní sportovní agentury či zhotovitelské společnosti Auböck.

A kladívek se chopili i trpaslíci, kteří se budou už za rok a půl v nové tělocvičně prohánět. Město poděkovalo těmto druháčkům za krásné pěvecké vystoupení, stejně tak i jejich starším spolužákům z devátých tříd.

Anketa: Líbí se vám nový kruhový objezd ve Staré Boleslavi?

Samotné práce na dostavbě tělocvičny při ZŠ Palachova začnou v následujících dnech. A pokud vše půjde hladce, měla by být dokončena v březnu roku 2024. Investiční náklady na tuto akci představují 225,91 milionu korun, přičemž 60 milionů korun tvoří dotace z Národní sportovní agentury.

Objekt bude v dopoledních hodinách sloužit jako tělocvična pro žáky školy (půjde o modulární prostor, kde bude možné díky mobilním příčkám využívat hned tři tělocvičny naráz). Odpoledne pak bude k dispozici i pro sportovní aktivity místních klubů a spolků. A vhodná bude také pro velká sportovní utkání i společenské akce. Nová hala pojme na 200 diváků.

Zdroj: Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Přidat na Seznam.cz