Pondělí, 15 července, 2024
NewsSpolečnost

Odcházející místostarosta Homolka se rozloučil stylově. S Kozlem

Veřejné griloviště otevřel včera v Central parku Velkopopovický Kozel spolu se zástupci města. Proslovu se ujal Hynek Homolka, který tak symbolicky zakončil svou funkci místostarosty. Gril je vyroben z recyklovaných materiálů.

Velkopopovický Kozel pojal otevření grilu pompézně. Byli pozváni všichni obyvatelé, kteří si mohli dát pivo, grilované maso, rýži a vegetariánské con carne. Zdarma. O tyto pochoutky se postaral šéfkuchař David Valíček, který dorazil až z Ostravy. Lidem k jídlu a pití zahrál zpěvák Iby Pop. Zažehnutí ohně dostali na starost brandýští hasiči, kterým Kozel přislíbil také bečku piva.

Robert Pecha byl zvolen starostou. Rozdával dárky

Gril, ke kterému se vejde až 16 lidí, vyrobil Velkopopovický Kozel spolu s městem. Vyroben je z recyklovaného betonu, recyklovaného štěrku a kovový límec je tvořen kombinací recyklovaných a nerecyklovaných kovů.

Veřejný gril v Central parku

„Oceňujeme poctivá řemesla a dáváme důraz na recyklování, opravování a upravování starých nebo nepoužívaných věcí, čemuž se dnes moderně říká upcycling. Tuhle myšlenku jsme chtěli přenést i do našich grilů. Zároveň jsme navázali spolupráci se třemi cirkulárními dílnami (Kampus Hybernská, Kabinet České Budějovice a IQFABLAB Liberec), kde se lidé mohou učit, jak věcem dávat druhý život, smysl a nové využití,“ řekl Ondřej Jüngling, brand specialista Velkopopovického Kozla, který má projekt na starost.

Za město se otevření zúčastnil odcházející místostarosta Hynek Homolka, který měl krátký proslov a vyfotil se také s maskotem. „Mám radost, že jsme společně s Velkopopovickým Kozlem mohli vybudovat místo, které jistě potěší nejen milovníky grilování. Díky němu bude život v našem městě ještě příjemnější,“ konstatoval Homolka s tím, že svou funkci zakončil stylově.

Přidat na Seznam.cz