Úterý, 5 března, 2024
NewsZprávy

Od září bude pošta v Boleslavi pokračovat. Platit ji bude město

Od 1. září vznikne ve Staré Boleslavi Pošta Partner+, rozhodla o tom rada města, která obdržela výsledky dotazníkového šetření. 81 % respondentů se vyslovilo pro zachování poštovních služeb. Původní služba České pošty skončí ve Staré Boleslavi 30. června.

„V místě současné pobočky České Pošty tak vznikne od 1.9.2023 Pošta Partner +, která zajistí většinu služeb, které jsou nyní poskytovány poštou. Současně bude možné na místě hradit poplatky města, nebo podat písemnosti městu. Zvažujeme také další služby,“ oznámil starosta města Robert Pecha.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Na dotazník města dle jeho slov odpovědělo 822 lidí, což byla nadprůměrná účast. Z toho bylo 66,4 % uvedlo, že jsou obyvateli Staré Boleslavi, 22,3 % Brandýsa nad Labem a 11,3 % z okolních obcí. Přesně 81,4 % respondentů bylo pro zachování poštovních služeb ve Staré Boleslavi.

Dále se 71,8 % vyslovilo pro investici města do udržení poštovních služeb ve výši 1,2 milionu korun ročně a 51,7 % až do výše 2,5 milionu.

Chcete v Boleslavi Poštu Partner

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Na dotaz Aktuálně z Brandýska starosta uvedl, že přesnou částku investice zatím nelze přesně určit. Přibližně půjde o 1,2 milionu korun ročně.

Další detaily k poštovní službám chce město zveřejnit v srpnu.

Pošta se rozhodla, že zruší poštu v Boleslavské ulici, protože podle nových pravidel má mít obec nad 2500 obyvatel poštu v docházkové vzdálenosti 3 kilometrů. Do nynějška jsou to kilometry dva. Pošta proto ruší na 300 poboček.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub
Jakub
8 měsíců před

Hlavne at ma lepsi otviraci dobu. Kdyz bude otevreno do 17h tak at ji raci zavrou nadobro.