Čtvrtek, 18 července, 2024
NewsSpolečnost

Obětí tragické střelby je také odchovankyně Atletiky Stará Boleslav

Atletika Stará Boleslav v pátek večer informovala, že obětí tragické střelby byla také odchovankyně sportovního oddílu Klára Holcová. Ve škole studovala a v osudnou chvíli se tam nacházela.

„Jednou z obětí včerejšího tragického útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, se stala naše odchovankyně, jedna z nejlépe bodujících ligových závodnic, několikanásobná medailistka Mistrovství České republiky,  Klára Holcová,“ uvedl sportovní oddíl.

Dvacetiletá Klára Holcová studovala na Karlově univerzitě archivnictví a bohemistiku.

„Upřímnou soustrast a hodně sil na překonání této tragický události rodině i všem pozůstalým. Klára zůstane zapsaná nejen v historii celé České atletiky, ale zůstane především navždy v našich pamětích a srdcích.“

Památku obětí uctili v sobotu lidé před Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy v Brandýse nad Labem, ale také na náměstí v Čelákovicích nebo v Benátkách nad Jizerou.

„V pátek 22. 12. byla v bazilice sv. Václava sloužena večerní mše svatá za všechny oběti útoku, s prosbou o pokoj, lásku a dobro mezi lidmi. Členové Kolegiátní kapituly svatých Kosmy a Damiána ve Staré Boleslavi jsou ve svých modlitbách spojení ze všemi, kterých tato událost bolestně zasáhla, a modlí se za zesnulé na místě smrti svatého Václava, dědice české země,“ informovalo Poutní místo Stará Boleslav.

Pietu držely také všechny hasičské jednotky na Brandýsku a minutou ticha si oběti připomněli i další lidé.

Úvodní foto: Poutní místo Stará Boleslav

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek Gloc
Mirek Gloc
6 měsíců před

Jsem ze Staré Boleslavi a proto se mě tragická událost na pražské univerzitě ještě více dotkla když jsem se dozvěděl že mezi usmrcenými byla i mladá talentovaná atletka ze Staré Boleslavi Klára Holcová.Odpocivej v pokoji.Uprimnou soustrast všem pozůstalým…