Čtvrtek, 30 května, 2024
ČelákoviceDopravaTop

Obchvat Čelákovic je o krok blíže. Začne průzkum

Město Čelákovice je zase o krok blíže obchvatu, protože brzy začne archeologický průzkum. Navíc před nádražím začalo minulý týden fungovat krátkodobé stání.

Obě informace přinesl v uplynulém týdnu starosta Čelákovic Josef Pátek (ODS), podle kterého radní Středočeského kraje schválili smlouvu s archeology.

„Archeologický průzkum v trase obchvatu (osa Toušeňská – Mochovská) tak začne ještě letos, čímž je poskytnut dostatek časového prostoru na dokumentaci historie našeho města,“ sdělil starosta.

Obchvat Čelákovic je již hotov od Lázní Toušeň po Záluží a je veden po ulici Toušeňská. Obchvat mezi stávající II/245 do centra a II/245 do Mochova má za úkol odvést tranzitní dopravu z centra města. Měřit bude 1,9 kilometru.

Starosta zároveň informoval, že od čtvrtka funguje v ulici Masarykova nové parkoviště K+R, které je určeno pro výstup a nástup lidé nebo složení zavazadel. Stát je zde povoleno tři minuty.

„Samozřejmě, pokud čekáte na někoho v autě, protože má vlak zpoždění, tak vám nikdo hlavu neutrhne, ale celodenní stání bude pokutovat Městská policie Čelákovice,“ podotkl Josef Pátek.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments