Úterý, 5 března, 2024
NewsVolby 2022Zprávy

Novým starostou města bude Robert Pecha

Příštím starostou města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav bude Robert Pecha (KDU-ČSL), vyplynulo to z koaličních jednání a podepsané smlouvy. Informovaly o tom strany koaliční smlouvy na sociální síti.

„Příštím starostou našeho krásného města by měl být Ing. Robert Pecha za naši koalici Vy jste město. Tato volba vznikla na základě koaličních jednání 4 volebních subjektů, které získaly ve volbách 11 zastupitelů a bylo třeba přijmout mnoho kompromisů. Není to něco, o co Robert usiloval, ale je to výsledkem potřeby dohodnout se a dojít konsensu,“ uvedlo hnutí STAN.

Ve vedení radnice zasednou místostarostové Patrik Zandl (Piráti), Jan Jirovský (STAN) a Jan Chleboun (ODS). Tomáš Nekola (PRO ZDRAVÍ) bude radním města a předsedou finančního výboru.

Nové složení vedení města
Nové složení vedení města. Zleva Jan Chleboun, Patrik Zandl, Robert Pecha, Jan Jirovský a Tomáš Nekola

Mohu vás ujistit, že cílem této koalice není žádná destrukce, nebo revoluce. Naprosto zodpovědně chceme navázat na práci končícího vedení města a neplánujeme ani rušení organizací zřízených městem, ani žádné personální změny. Vážíme si všech, kdo pro město zodpovědně dlouhodobě pracují,“ sdělil Robert Pecha s tím, že neplánují ve městě žádný převrat, ale chtějí pokračovat v dobrých projektech. Vyzval také všechny kolegy zastupitele, aby spolu spolupracovali ve prospěch města.

STAN, kteří jsou součástí uskupení Vy Jste Město, a Naše Dvojměstí se k vyjednávání v posledních dnech vyjádřili na sociální síti.

Naše Dvojměstí se dle svých slov dohodlo na další spolupráci s Podporou občanů s tím, že starostou se měl stát Petr Soukup a Vlastimil Picek by byl radní. Jenže strany neměly dost zastupitelů, a tak se potřebovaly domluvit s opozicí. Sešli se proto se zástupci Vy Jste Město.

Investujme do školy na Vrábí, říká Robert Pecha z uskupení VY JSTE MĚSTO

„Vzhledem k rozložení sil dle počtu mandátů 6:4:4 jsme nabídli trojkoalici 2 místa v sedmičlenné radě města a pozici pro chod města nejdůležitějšího místostarosty (investice, majetek, finance),“ uvedlo Naše Dvojměstí. Vy Jste Město jim ale podle nich odpovědělo, že chce starostu, nebo většinu v radě. To výherce voleb neakceptoval.

Nová podoba vedení města: Čtyři strany podepsaly dohodu

Svůj pohled na situaci zveřejnilo také uskupení Vy Jste Město (VJM) prostřednictvím STAN. Měli dle svých slov tři scénáře, přičemž preferovali další spolupráci s Podporou občanů, kdy by se vzdali také postu starosty.

Jste spokojeni s novou podobou radnice?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Druhá možnost byla velká koalice s nynějším vedením města. „Požadovali jsme záruku v podobě postu starosty, abychom měli jistotu, že nás potenciální koaliční partneři nebudou obcházet – naše nabídka nám při rozložení sil 6 mandátu ND a 4 mandáty PO a naše uskupení přišla adekvátní, neboť při našich dvou pozicích v RM bychom měli sice pozici starosty a radního, ale vítěz voleb by držel tři pozice v radě, z toho 2 posty místostarostů, a na Podporu občanů by při dvou postech zbyla pozice místostarosty a radního,“ uvedli zástupci STAN. Politici se však nedohodli, protože Naše Dvojměstí mělo zájem o pozici starosty.

Následovala tedy třetí možnost, kdy se VJM dohodlo se stranami současné opozice s tím, že VJM chce post starosty. Na tomto se čtyři strany dohodly a našly programovou shodu se svými programy.  

Foto: Česká pirátská strana

Přidat na Seznam.cz