Úterý, 5 března, 2024
TopZprávy

Noblesa bez okázalosti. Město má Stavbu roku 2023. Veřejnost ocenila i bytové domy

Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav se od minulého týdne může pyšnit dvěma oceněnými stavbami. V soutěži Stavba roku bodovala společnost Baumit a bytové domy Mýtka.

Ceny byly rozdány na slavnostním večeru v Rudolfinu. Přihlášeno bylo celkem 112 staveb a do soutěže se zapojilo rekordních 118 043 hlasujících. A právě Cenu veřejnosti získaly Bytové domy Mýtka, Stará Boleslav, I. etapa. Celkem obdržely 42 772 hlasů.

Bytové domy Mýtka

Titul Stavba roku 2023 kromě jiných získalo Kompetenční centrum společnosti BAUMIT, Brandýs nad Labem.

„Harmonie, krása a pocit radosti, kultivovanosti a péče o technicky dotažený architektonický detail, noblesa bez okázalosti, solidnost a nevtíravé sebevědomí, je část pocitů, které návštěvníkům i stálým uživatelům budova každodenně poskytuje. Tvoří ji jednoduchý prosklený hranol sevřený dvěma horizontálami betonových desek s balustrádou po obvodu. Dále je tvořena vnitřním efektně ozeleněným atriem s kruhovým pavilonkem a vodním prvkem. Dotažený je i variabilní a neokázalý interiér. Celek evokuje nadčasovost umělecké galerie vsazené doprostřed průmyslového areálu, okořeněné provedením jednotlivých stavebních detailů,“ zhodnotila porota stavbu.

Více k výsledkům soutěže Stavba roku 2023 je možné zhlédnout na webu.

„Jsem rád, že pokračuje série získaných prestižních ocenění pro stavby realizované v našem městě. Je to známka toho, že se naše město rozvíjí způsobem, který si zaslouží i taková prestižní ceny, jako je Stavba roku,“ uvedl k soutěže starosta města Robert Pecha (Vy Jste Město).

Úvodní foto: Stavba roku 2023

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments