Čtvrtek, 18 července, 2024
NewsZprávy

Na Labi se utrhlo molo, zasahovali hasiči

AKTUALIZOVÁNO 6.1.: Na řece Labi se v pátek utrhlo molo pro menší lodě. Zajistili jej hasiči SDH Káraný, kteří pro něj vyrazili do vody.

O dvou zásazích informoval v pátek místostarosta obce Káraný Václav Kuthan, který uvedl, že hasiči vyjeli hned ke dvěma událostem. Nejprve zasahovali v osadě Arado, kde byl přes silnici nakloněný strom. Jednotka ho za pomocí pily pokácela.

„Druhá událost byla vytažení utrženého mola z řeky Labe, které ohrožovalo vývaziště na lodě. Molo bylo za pomoci navijáku dotažené ke břehu a zajištěno,“ konstatoval Kuthan.

Labe se v pátek ráno dostalo v Kostelci nad Labem, kde je monitorovací zařízení, na 2. povodňový stupeň. V 19:10 mělo Labe 649 cm, podle předpovědi by mělo kolem půlnoci kulminovat a pak klesat. V Brandýse byla pod mostem opět zatopena cyklostezka. V sobotu po poledni řeka klesla na 1. povodňový stupeň a dále klesá. Cyklostezka na Záryby je ovšem zavřená.

„Až do odvolání jsou nadále uzavřeny lesní porosty na Ostrůvku a v Lesoparku Houštka, kde kvůli podmáčené půdě hrozí pád stromů,“ uvedla brandýská radnice.

Foto: Václav Kuthan, SDH Káraný

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments