
Muž se třemi promile napadl strážníka. Pak skončil na záchytce
Městská policie Brandýs nad Labem – Stará Boleslav řešila v pátek 9. května večer agresivního muže v jedné z provozoven v centru města. Incident skončil použitím donucovacích prostředků a převozem na záchytnou stanici. Strážníci o tom informovali na konci května na svém webu.
Oznámení o podnapilé a obtěžující osobě přijali strážníci v 18:07. Muž měl podle zjištění na místě obtěžovat obsluhu i hosty a odmítal spolupracovat. Neuposlechl výzvy strážníků ani neprokázal svou totožnost.
Po vykázání z provozovny situace eskalovala. Muž fyzicky napadl jednoho ze strážníků. Hlídka proto použila donucovací prostředky a nasazení služebních pout.
Následně byl muž předveden na služebnu Policie ČR v ulici Zahradnická. Dechová zkouška provedená ukázala hodnotu 3,12 promile alkoholu. Poté byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici v Mladé Boleslavi.
Při zákroku dle strážníků nedošlo ke zranění. Případ si převzala Policie ČR, která ho dále šetří.

