Úterý, 5 března, 2024
Benátky nad JizerouKrimiNews

Mladík v Benátkách chytil policistku pod krkem a pak ji udeřil pěstí

Mladistvý agresor má na svém kontě již několik činů, a to především násilných a majetkových. Nyní mu přibyl další, napadl policejní hlídku v Benátkách nad Jizerou.

Celá událost se odehrála koncem května v nočních hodinách v Benátkách nad Jizerou, kde hlídka policistů prováděla šetření. Mladistvý nejprve začal policisty slovně napadat, později se jeho agrese stupňovala a začal s urážkami. Vše vygradovalo ve chvíli, kdy policistku uchopil za uniformu pod krkem, dvakrát jí udeřil pěstí do hlavy a nakonec jí stáhl na zem. Oběma policistům pak vyhrožoval smrtí a urážel je.

Policistka naštěstí z celého incidentu vyvázla z drobnými zraněními a byla ošetřena v mladoboleslavské nemocnici.

Kriminalisté následující dny zahájili trestní stíhání mladistvého jako obviněného ze spáchání provinění násilí proti úřední osobě, vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a výtržnictví. Za uvedené skutky může skončit až na 4 roky ve vězení.

Vzhledem k tomu, že se nejedná o první násilný čin ze strany mladistvého, kriminalisté z Mladé Boleslavi podali podnět na vzetí obviněného do vazby. Soud ale návrh neakceptoval, proto je trestní stíhání vedeno na svobodě

Zdroj: por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová, tisková mluvčí

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments