Čtvrtek, 18 července, 2024
KrimiNews

Dobře propracovaný podvod připravil ženu z Prahy-východ o 4 miliony

Policisté z Oddělení hospodářské kriminality Prahy venkov – východ se aktuálně zabývají případem podvodu, ve kterém figurují podvodníci a už poměrně známá legenda investic na internetu.

Na policejní služebnu se v polovině května dostavila 60letá žena, která policistům popsala celou událost, při které jí podvodem z bankovního účtu „zmizely“ více jak 4 miliony korun.

Zkušení a i poměrně vytrvalí podvodníci připravili 60letou ženu z Prahy východ o více jak 4 miliony během 3 měsíců.  Na počátku všeho byly webové stránky, které lákaly na zhodnocení finančních prostředků. Na webové stránky se žena zaregistrovala vyplněním osobních a kontaktních údajů. Po nějaké době ženu kontaktoval neznámý muž, který předstíral, že je analytikem zahraniční společnosti a reaguje na její zájem o investování, se kterým jí rád pomůže.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Prvním krokem při počátku investování měl být základní vklad 150 Euro. Potom už pokračovaly instrukce k nainstalování vzdáleného přístupu do počítače, díky kterému měl podvodník možnost počítač poškozené ovládat. Muž pak za poškozenou prováděl různé transakce a operace a průběžně ženě ukazoval grafy a statistiky, jak její peníze investuje a zhodnocuje. 

Po nějaké době poškozenou kontaktovala žena, která jí informovala, že firma, se kterou původně investice řešila byla falešná a podvodník jí připravil o peníze. Aby ale zbylé peníze skutečně zhodnotila, ráda jí s investováním pomůže. I tady se kolotoč podvodných praktik a promyšleného plánu, jak ženu připravit o úspory, opakoval. Podvodnice ženu přesvědčila o nainstalování vzdáleného přístupu k počítači a i k investici 200 tisíc dolarů.

Na konci bohužel poškozené ženě zbyly jen oči pro pláč, protože přišla o částku přesahující 4 miliony Kč a veškeré úspory, které měla.

Kriminalisté po podvodnících pátrají a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. V případě dopadení pachatele hrozí až 8letý trest odnětí svobody.

INFORMACE O PODVODECH A FALEŠNÝCH INVESTICÍCH

Zdroj: kpt. Mgr. Pavel Truxa, tiskový mluvčí

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
Mirek
1 rok před

To je důsledek nenažranosti a hlouposti.

Michal
1 rok před
Reply to  Mirek

S tím nesouhlasím. To že je někdo naivní a důvěřivý, automaticky neznamená, že je i nenažraný a hloupý!