Čtvrtek, 18 července, 2024
NewsZprávy

Město mění představenstvo BBM. Dosazení zastupitele se ale nelíbí opozici

Ve čtvrtek končí ve funkci předsedkyně představenstva Brandýsko – Boleslavské městské (BBM) Kamila Janáčková. Rada města do funkce dosadila zastupitele města Marka Řebíčka (Piráti). Opozici se ovšem změna nelíbí.

Valná hromada BMM je svolána podle webových stránek společnosti na čtvrtek ráno a na programu je právě změna člena představenstva a zpráva o činnosti. O změně se vášnivě diskutovalo na pondělním zastupitelstvu.

V opozici změna výměny vedení BBM vyvolala nevole, protože vedení společnosti pracovalo podle ní dobře a k výměně není důvod. Miluše Zahrádková (Podpora občanů) na jednání přišla s tvrzením, že Řebíček v minulosti dlužil za nájem společnosti BBM a pak technickým službám peníze. Dokládala to důkazem na počítači. Řebíček její nařčení ale odmítl.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

„V BBM se bude měnit směřování, více se budeme zabývat energetikou. Tudíž soudíme, že je tam třeba kooptovat někoho, kdo se energetikou zabývá. Což je v daném případě Marek Řebíček. Kamila Janáčková, právnička města, bude dále poskytovat servis v řadách města. Přikročili jsme k tomu proto, abychom nemuseli navyšovat rozpočet na představenstvo,“ vysvětlil místostarosta města Partick Zandl (Piráti).

Do BBM bych chtěl přinést fokus na obnovitelné zdroje. Já jsem do konce minulého roku působil ve společnosti, která provozovala čtyři biomasové zdroje o výkonu 8 MWh, provozovala malou vodní elektrárnu, fotovoltaickou elektrárnu. Nejdu BBM řídit, ale posunout dál,“ doplnil zastupitel Marek Řebíček.

Do diskuze se zapojil kromě dalších zastupitelů také starosta. „Volba členů představenstva organizací řízených městem je ve vyhrazených pravomocích rady města. Pokud jsou nějaké návrhy na jiné jmenování, můžete je zaslat k mým rukám a na radě se rozhodneme, jak budeme postupovat,“ reagoval starosta Robert Pecha (Vy Jste Město) s tím, že jde o výměnu pouze jednoho člověka ze tří.

Brandýsko – Boleslavská městská vznikla v roce 2015. Má dva základní úkoly – provoz zdrojů tepla v majetku města a vytápění objektů města a dalších odběratelů, připojených do soustav centrálního zásobování teplem a dále zabezpečit provoz, technickou a ekonomickou správu nemovitostí v majetku města. Jejím vlastníkem je město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments